Projeler

Ben Buradayım

Ben Buradayım Özel Eğitim Programı, eğlenceli ve işlevsel yapısıyla, öğrenme engeli veya zorluğu yaşayan 5 yaş üzeri her yaş grubundan her insana ulaşmayı hedefleyen WEB tabanlı bir yazılım programıdır.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın desteğini aldığımız programımız, Milli Eğitim Bakanlığı’ na bağlı olarak çalışan engelli bireylere yönelik eğitim hizmeti veren tüm kuruluşlardaki Bireyselleştirilmiş Eğitim Programlarının (BEP) mevcut müfredatını destekleyici bir kaynak olarak tasarlanmıştır.

Otizm, Down Sendromu, Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite,Angelman Sendromu, Asperger Sendromu, Fenilketonüri, Frajil-X Sendromu, Heller Sendromu, Hiperleksi, Williams Sendromu , Disleksi gibi, tüm hafif, orta ve ağır zihinsel engelliler, tüm yaygın gelişim bozuklukları ve özel öğrenme güçlüğü grubundakiler ve/veya herhangi bir sebepten dolayı; dil ve konuşma problemleri yaşayan bireylerin hemen hepsi bu programı kullanabilir. Belli derecelerde görme ve işitme kaybı olan bireyler de bu programdan yararlanabilir.

Ezgi Serpil Bilmişoğlu tarafından geliştirilen Ben Buradayım Özel Eğitim Programı engellilere yönelik eğitim alanında ulusal ve uluslararası bir boşluğu doldurmayı ve alanında bir ilke imza atmayı amaçlamaktadır.